Menü

Anket

Sitemizi Beğendiniz mi?
Evet (%74,7)
Hayır (%20,5)
Kararsız (%4,67)

Toplam Oy: 214

Tüm Anketler

Takvim

« Aralık - 2022

»

PT SL ÇŞ CM CT PZ
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

İstatistikler

 Toplam Hit: 4232250
 Sitede Aktif: 2
 Ip: 3.236.65.63
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 20
 Toplam Blog: 561
 Toplam Yorum: 28
 Toplam Resim: 6
 Toplam Mesaj: 16

Etiket Bulutu

15 Temmuz 2016 Cumâ Dirilişi adayname aile âile Akdeniz Üniversitesi akrostiş anı Antalya Antalya Palas aşık edebiyatı ÂŞIK EDEBİYATI BABA başbakan başkanlık Bedford, Araba sevdası Biyografi cami cemaat cemiyet chp cuma cumhurbaşkanı çocuk edebiyatı Çocuk Edebiyâtı ÇOCUK ŞİİRLERİ dede deneme DÎNÎ ŞİİRLER DİNİ-MİLLİ ŞİİRLER DÖRTLÜK edebiyat eleştiri eymür eymür köyü eymürname GÜZELLEME halk şiiri halk şiri HÂTIRA hâtıralar HAYAT HİKÂYESİ HECE HECE VEZNİ hiciv İMAM-HATİP PİLÂV GÜNLERİ işkence KADİR GECESİ KÂFİYE komşu ülkeler koşma köy yazıları köyname lüleburgaz MANİ Manzum Fıkralar mızrap NÂMELER Nasreddin Hoca NURİ KAHRAMAN okul edebiyatı ordu ordu hayat ordu hayat gazetesi ordu imam-hatip Palace Palas RAMAZAN RAMAZAN EDEBİYATI recep tayyip erdoğan siyâset şiir toplum türkiye ulubey Yalçın Yüksel Yeni Türkiye zulüm

Blog

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 2037
ERKAN TEMİZ BEYİN TELEFONU

AK PARTİNİN SAÂDETİ KİBAR AMCANIN DERSİ

ERKAN TEMİZ BEY’İN TELEFONU

              Sevgili okurlar. Bilhassa, 29 Mart yerel seçimleri dolayısıyla sergilenen yarışın hızlandığı, siyâsetin kızıştığı, polemiklerin, mesnetsiz yakıştırmaların, uyduruk fısıltıların, hattâ iftirâların kol gezdiği; caddelerin, sokakların, dükkânların, mağazaların, evlerin-barkların, ekranların parkların; her yerlerin toz-duman içerisinde kaldığı şu boz-bulanık günlerde soğukkanlı olabilmenin,  ehl-i vakar kalabilmenin ve akl-ı selîm üzere hareket edebilmenin önemi büyük. Şu dönemler, özellikle siyâset yoğun yaşayanlar için hassas dönemlerdir. Mâlumunuz, sabırda önemli olan, olayın en duyarlı noktası, şimdiki tâbirle şok hâlinin yaşandığı nâzik zamanlarda kendine hâkim olabilmektir. Şu sıralar, bu anlamda kritik son haftanın eşiğindeyiz.

SEL GİDER KUM KALIR

              Evet, ne demişler; “Sel gider kum kalır.” Öyle olmasına öyle de, peki,  seçim gidince ne kalır?  Elbette ki geçim kalır! Onun için birbirimizi dinleyelim. İyi geçinelim. Hazır geçimimizi, gelip geçici seçim dalgaları için bozmayalım. Ne de olsa hepimiz hep buradayız. Ömrümüz olduğu sürece yüz yüze bakacağız. Her hâlükârda geçinip gitmeyi becerebilelim. İslâmlığın da, insanlığın da gereği budur.          

              Gelelim başlık yaptığımız, Saâdet Partisi Ordu İl Başkanı arkadaşımız Sn. Erkan TEMİZ Bey’in gönlünün derinliklerinden gelen, samîmî, hâlis ve de soyadı gibi tertemiz duygularını dillendirdiği telefon konusuna! Geçen akşam, saatin 21.00’i geçtiği sıralardı. O sırada Ordu’ya dönüş yolundaydım. Bildiğiniz gibi, cep telefonu kullanmanın serbest olduğu firmalar var. Bu defâki bindiğim otobüs de öyle denk gelmişti.

              Şunun bilinmesini isterim ki, her şeyden önce Sn. Başkanımızın aramasından dolayı memnun oldum. Bir gazete ve yazar olarak aranmak, en azından; okunmanın, etkinin ve de ilginin ifâdesi. Kendisine teşekkür ediyorum. Telefondaki mesele, Sn. Prof. Dr. Nûman KURTULMUŞ Bey’in Ordumuzu teşrifleri dolayısıyla kaleme aldığım AKPARTİ’NİN SAÂDETİ başlıklı yazıydı.

              Erkan Bey arkadaşımız, özellikle bir paragrafa takılmış, o kısmı bana aynen okudu. Gerek oradaki ifâdelerimizden gerekse gazetenin, kendisince SP’yle ilgili haberlere sükût geçtiğine inandığı tavrından dolayı sitemlerini ilettiler.  Bilmiyorum, 18 paragraflık yazının hepsini okudu mu kendileri? Yoksa sâdece, işâret edilen kısmı mı değerlendirdi? Yazının bütünü okunduğunda hiç de böyle  ta’rîzi gerektirecek bir durumun olmadığını, en azından siyasal olgunluğun hazım kapasitesini zorlayan ifâdelerin bulunmadığını düşünüyorum.

SİYÂSETİN SOLUĞU

              Siyâset çok sabır ve tahammül isteyen, geniş soluklu olmayı, daralmadan koşabilmeyi gerektiren çok zorlu bir yolculuktur. Orada biz de, bir yazar olarak, düşüncelerimizi dengeli bir şekilde ifâde etmeye çalışmaktan başka bir şey yapmadık.

Kefeleri bir tarafa ağdırmamaya gayret ettik; o kadar. Ordu’daki dengeleri göz önünde bulundurarak AKPARTİ, SAÂDET ya da şu parti, bu parti demeden, hepimizin, tüm Orduluların hayrına olabileceğini düşündüğümüz görüşlerimizi serdettik. Netîcede biz tüm topluma hitap ediyoruz. Eğer yazının bütünü iyi okunup değerlendirilecek olursa orada toplumun saâdet özlemine vurgunun var olduğu da görülür.

              Sâdece Saâdet Partisi penceresinden bakılacak olsa bile şöyle denilebilir aslında: Saâdete giderken, eğer felâketse, bâzen felâketi de göze alabilmek gerekir. Risksiz kazanç olmaz. Bizim sözlerimize bu perspektiften bakılarak hayra yorulmaya çalışılırsa birbirimizi de yormamış oluruz. Hem, birbirimizi de yormayalım. Çünkü, bu ülke büyük. Dolayısıyla bâdireleri de. O zaman, büyük düşünmek, hazırlıklı, hazımlı ve tahammüllü olmak zorundayız.

              Aslında o gün miting dolayısıyla yoğun bir gün geçirdi Sn. Başkan muhakkak. Bunun üzerine o yazı biraz iyi gelmemiş olabilir kendisine. Çok da haksız değiller hani! Çünkü bizi arayan başkaları da oldu ve aynı noktalar üzerinden yorum yaptılar. Ancak, yazıyı yaklaşan seçim öncesi yerinde yapılmış aydınlatıcı bir tahlil olarak değerlendirdiler. Meselâ, bir arkadaş;

-         Bu günkü yazından dolayı aradım. Güzel yazmışsın. Hem, MTTB lâfzını görünce duygulandım. AkParti ve Saâdetle ilgili yerinde tesbitlerde bulunmuşsun. Fakat tercihini de yozlaşmadan yana yapmışsın! dedi gülerek.

-         Çelişki mi yâni?

-         Hayır! Çok isâbetli ve oturaklı bir yazı olmuş. Hem uyarı var, hem yol göstermişsin. Kısaca herkese, söylenmesi gerekeni söylemişsin. Güzel bir tahlil olmuş. Herkes payını alsın! Tebrik ederim.

NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP!

Bir değerlendirme de internet kanalıyla çok uzaklardan geldi. Web sitemize bakabilenler görmüşlerdir. Akkuş’ta görev yaparken tanıştığımız, 20 yıldır irtibatımız devâm eden ve internet kavşağında yeni buluştuğumuz  Sn. Selâmi KURNAZ arkadaşımızın, yukarda adı geçen köşe yazımızın altına düşürülen yorumu şöyle:

yazı, yazı gibi olmuş Bu internet işte böyle bir şey.Nerden bilirdik Ordu Hayat gazetesini.Duyduk böyle bir gazete varmış.Bir dost (N.Kahraman) yazı yazıyormuş.Okuduk birkaç yazısını ,açar olduk her gün sayfasını.Kardeşim zaten zar zor takip ediyoruz ulusal basını.Şimdi birde bunu.Zaman bana yetmiyor(yanlış anlaşılmasın ZAMAN GAZETESİ değil) yani 24 saat.Nuri Bey biraz didaktik yazıyor gibi son yazısı iyi bir tahlil.Ne şiş yansın ne kebap. Ama üslûp güzel. Bir misafir böyle karşılanır.

Olumsuz çağrışımları olsa da, arkadaşımızın belirttiği gibi, (ne şiş yansın ne kebap!) kabîlinden, söylenmesi gerektiğine inandığımız şeyleri, yurdumuz-yöremiz, ahlâkımız-töremiz adına hayırlı olacağını düşündüğümüz görüşlerimizi, herkese hitâp ettiğimiz bilinciyle burada paylaşmaya çalışıyoruz.

İnşâllâh, seçimden sonra da, daha açık bir şekilde doğru bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz. Hem de özellikle yazacağız. Bunu bir kardeşlik görevi olarak değerlendiriyoruz. Bunu söylerken, uyarılar da bizim için her zaman muhteremdir ve kayda değerdir; bunun da bilinmesini istiyoruz. Hepimizin gâyesi faydalı olmak ve işin içerisinde iyi niyet olduktan sonra problemin olmayacağını düşünüyoruz.

              Câmide, cumâda hep birlikte omuz omuza aynı Rabbin huzûrunda namaza durduğumuz, aynı bayrağın altında hürriyet havasını soluduğumuz aziz vatanımızda bu seçim döneminin de hem madden hem de mânen kazâsız-belâsız geçmesi, geriye kırıklık, küskünlük ve sevimsiz hâtıraların kalmaması en büyük dileğimiz.

Bu seçimin de her yönüyle, Ordumuz ve yurdumuz için hayırlara vesîle olması dileğiyle, okurlarımıza ve tüm kardeşlere selâm, sevgi ve saygılar sunuyoruz ves’selâm…


ORDU HAYAT GAZETESİ

20.03.2009

  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
» Benzer 5 Konu
 Konu Başlığı Tarih Okunma
  - İŞTE SANA CENNETİN ANAHTARI 3/25/2012 2264
  ..GİDİYOR HÂTIRALAR... 3/26/2012 1576
  10 OCAKtan 12 EYLÜLe YÜRÜYENLER... 3/26/2012 1687
  17 YIL ÖNCE BU GÜN 3/26/2012 1794
  28İNDEN 22SİNE ŞUBAT DEFTERİ 3/25/2012 1767

En Çok Okunanlar Son Yorumlananlar Hakkımda
POPÜLER MASONLAR ORDUDA (6439)
AKROSTİŞ YAZILARI (5321)
FOTOĞRAF-NÂME (4981)
EYMÜR-NÂME 1 (4460)
EYMÜR-NÂME 3 (4421)
MODA-NÂME (4277)
EYMÜR-NÂME 2 (4220)
Nûri KAHRAMAN (3898)
Bedford-nâme (3832)
BAYRAMLAŞALIM DOSTLAR! (3778)
ÜÇ ÖZTÜRK, BİR MEVLÂNÂ.. (1)
CHP-NÂME (1)
GACAROĞLU AHMET EFENDİ (1876-1962) (1)
FOTOĞRAF-NÂME (4)
37 YIL ÖNCESİ, KÖYDE BU GÜN.. (1)
NASIL BİR İL BAŞKANI? (1)
ERKAN TEMİZ BEYİN TELEFONU (1)
BİZ DE İMAM-HATİPLİYİZ Sn. ADİL AKYURT (1)
MODA-NÂME (3)
AKROSTİŞ YAZILARI (4)
 

Www.GirdapTasarim.Com Tarafından Hazırlanmıştır...